Nejdůležitější části skopového masa a jeho vhodné použití

I. třída

Skopová kýta – Maso z kýty je vhodné k přípravě minutek, tj. přírodních řízků, závitků, k přípravě šašliku, vcelku pak na vaření, dušení a na pečení. Upravujeme je na česneku, na houbách, na zelenině, na smetaně apod.
Skopový hřbet – U skopového hřbetu rozlišujeme dvě části: přední část s žebírky a zadní část bez žeber, s ledvinkou a svíčkovou. Skopový hřbet upravujeme buď v celku, anebo podélně rozseknutý na dvě půlky a to dušený a pečený přírodně, po anglicku a na roštu.
Z přední části půleného hřbetu upravujeme žebírka a ze zadní části pak kotlety. Skopová svíčková se výborně hodí k přípravě minutek.

II. třída

Skopová plec – šrůtka (zákrčí) – Maso z plecka můžeme vařit, dusit nebo péci. Dále je vhodné k přípravě perkeltu, ragú, rizota apod. Dá se také upravovat na divoko a zadělávané. Maso ze šrůtky se užívá k přípravě guláše, mleté k přípravě čevapčiců.

III. třída

Skopové hrudí – částečně vykostěné můžeme nadívat a péci stejně jako telecí hrudí nadívané, nebo vařit a dusit. Dále z něj můžeme upravovat ragú, guláš apod.
Skopový krk – Masa z krku používáme k přípravě ragú a k dušení.

Zanechat komentář

Můžete využít následující html tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>